Sorular Cevaplar

Işık Kaynakları Olmasaydı Hayatımız Nasıl Olurdu

Işık olmadan hayatımızı sürdürmek oldukça zor olacaktır. İnsanların temel ihtiyaçlarından birisi ışık olmaktadır. Gecenin karanlığından korunmak ve canlıların güneş’ten aldığı D vitamini ihtiyacı olmaktadır. Bitkilerin büyümesi ve fotosentez yapıp oksijen vermesi için büyük önem taşımaktadır.

Bu durumdan sonra sadece insanlar değil doğada bulunan bütün canlılar etkilenmektedir. Bakteri, hayvan, insanlar en küçük canlılara kadar etki görmektedir. Işık ile renkleri görürüz sonra eşyaların veya neyin nerede kiminle olduğunu gözlemleyebiliriz. Işık olmadan yemek dahi yapamayız hayatımız için büyük önem teşkil etmektedir. Örneğin hayatınızda ışık kaynağı olmadığını düşünün gözlerinizi kapatsanız dahi sizin için oldukça zor bir yaşam başlamış olacaktır.

Yapay ışık kaynakları olmasaydı hayatımızı sürdürebilirdik ama doğal ışık kaynaklarına yaşamımızda büyük bir ihtiyacımız olacaktır. Yapay ışıklar görmemizi sağlarken doğal ışık kaynakları ise yaşantımızın temel kaynağı olmaktadır. Bunlar güneş, yıldızlar, ateş, gökyüzünden düşecek bir yıldırım dahi doğal ışık kaynağı olarak sınıflandırılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu