Okul

Ölçme Birimlerinin Kullanıldığı Meslekler Nelerdir

Ölçme birimleri neredeyse bütün mesleklerde kullanılır. İhtiyaç duyulan anlar çok olmaktadır geniş kapsamlı olarak bazen uzunluk ölçülürken bazen de ağırlık ölçümünde kullanılmaktadır.

Ölçü Birimlerinden Faydalanan Meslek Grupları

Terzilik genellikle uzunluk ölçme birimini kullanmaktadır. Hazırlayacağı elbiseler veya giysileri daha önceden boylarını alarak müşterinin istediği halde hazırlamaktadır. Aynı zamanda müşterinin ölçülerini metre yardımı ile almaktadır. Kumaşları da aynı şekilde ayarlarken kesimleri de yapacaktır.

Manavcılık yapan emekçilerimiz ağırlık ölçme birimini kullanmaktadır. Satışını yaptığı meyve ve sebzeleri ölçlere fiyatlandırması gerekiyor bunun için terazi kullanılması gerekmektedir.

Doktorlar çeşitli ilaç üretimleri ve kontrollerde mililitre ölçü birimlerinden faydalanarak hesaplamalarını yaparlar.

Mimarlar çizdikleri çizimlerde uzunluk ölçü birimlerimlerinden daha çok yararlanır hassas çizimler milimetre hesabı dahi yapmalarına sebeptir.

Tesisatçılar uzunluk ölçü birimi kullanarak ev içersinde boruların ne kadar nereden geçtiklerini hesaplar ona göre kullanırlar.

Pazarcılar sattıkları meyve ve sebzeler için ağırlık ölçü biriminden yararlanır.

Mimar, Terzi, Harita, İç Mimar, Manav, Kuruyemişçi, Mühendis, Okullarda, Marangoz, Tesisatçı, Pazarcı olmak üzere bütün mesleklere örnek verebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu