Sorular Cevaplar

İstanbul Mesire, Piknik, Orman ve Dinlenme Yerleri

Havaların ısınması ile tatile gidemeyenler hafta sonunu piknik, mangal yaparak geçirebilirler. Her noktası ayrı güzel olan ilimiz oldukça yoğun olduğundan alternatif piknik alanlarını değerlendirmeniz gerekecektir. Gidip görebileceğiniz, farklı yapılara sahip onlarca mekan bulunmaktadır.

Dilburnu
Denize kıyı olması ile birlikte size piknik alanı olarak hizmet sunuyor. Çevresi tellerle çevrili olup denizin mis gibi kokusuyla birlikte ailece piknik yapabilirsiniz. Yeni çiftlerinde yapacağı piknik alanlarından olup mutlaka gidilip görülmesi gerekmektedir. Meydanda alacağınız abur cuburlar sayesinde piknik yapmanıza olanak sunan alanlardandır.

Yol tarifi: Dilburnu Mevkii Büyükada, Adalar, 34970 İstanbul

Belgrad Ormanı
Güzel havadar ve yeşillikler içinde piknik alanına gitmek için arabanız olması şart. Erken saatlerde gelebilir, gün içinde spor, yürüyüş ve eğlence yapabilirsiniz. O sırada evde yapacağınız hazırlıklar sayesinde bir gününüzü ayarlayarak keyifli zaman geçirebilirsiniz. Bol oksijenli, rahat ve keyfinize bakabileceğiniz alandır. Mangal yapabileceğiniz güzel gün geçirebileceğiniz alan olmaktadır.

Yol tarifi: Sarıyer – Kemerburgaz Yolu, İstanbul

Aydos Mesire Yeri
Anadolu yakasında olup mangal keyfine düşkün olan kişiler için gidilesi mekandır. Güzelliği ile denize kıyı olmasıyla adeta sizi bekliyor. Renkli olduğu kadar oldukça güzel alandır. Mangal yapmanıza uygun, geniş alanlara sahip mekanlardan birisi olmaktadır. Yeşillikler içinde gezip dolaşabileceğiniz alana sahip olmaktadır.

Yol tarifi: Yakacık Yeni Mah Üst Sok No:6 Kartal, İstanbul

Değirmenburnu
Yakın bir mekan odluğu kadar yürüme ve koşma alanları da mevcuttur. Güzel manzarasında kaybolup gittiğiniz gibi karnınızı doyurabileceğiniz alanlarda bulunmaktadır. Mangalınızı yapabilir, keyifli bir şekilde zaman geçirebilirsiniz. Geniş piknik alanlarına sahip olduğu gibi farklılık gösterebilirsiniz.

Yol tarifi: Heybeliada Mahallesi, Değirmen Burnu Mesire Yeri, Adalar, İstanbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu