Okul

İyimserlik İle İlgili Kompozisyon

Herkesin bildiği hikayelerden birisi Polyanna’dır. Güzel işler çıkarmak için hayata daima toz pembe bakarak iyimserliği gösterir.

İyimserlik insanların kazanacağı erdemli davranıştır. Herkes Polyanna gibi olamaz ama o kadarda olmasına gerek yoktur. Kötü düşünceleri karamsarlıkları ortadan yok edebilirler. Yeni bir şeyler öğrenmeleri hayata karşı duracaklarını gösterir. Başlarına gelebilecek olaylar karşı daima iyimser görmemeleri gerekir. Davranışlarımız ve düşüncelerimiz başkalarına kolay kandırılır olacağımızı göstermemelidir. Benimsediğiniz çeşitli olumsuzluklar olabildiği gibi yaşamımızda karşılaşabiliriz. Hayata ne verirsek onu alırız, iyimserlik erdemli davranışlardan birisidir. Çevremize güzel bakarsak hayatımız bize güzel gözükür. Kendimizi iyi hissettiğimiz bir hayata ulaşmak için iyimserliğimizi kaybetmemeliyiz. Güzel düşünceler bize kendimizi mutlu hissetmemizi sağlar, hayata karşı daha dik ve doğru durmamızı sağlamamıza yardımcı olur.

Hayatta her şeye olumsuz olarak bakarsak mutsuz düşüncelere kapılırız. Hayattaki şansızlıklar yakamızı bırakmayabilir. Olumlu enerjimiz hayatın bize güzel gözükmesini sağlar. Düşünce ve davranışlarımız değiştiği sürece hayatımızdaki olumsuzlukları kendimizden uzaklaştırabiliriz. Sınavlarda dahi çalışan ve başarabileceğine inanan birisini sınavı kazanması tesadüf olmadığı gibidir iyimserlik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu