Okul

İyimserlik Konusundaki Duygu ve Düşünceler

Hayata olan bakış açımız doğrultusunda duygu ve düşüncelerimiz şekillenir. Gördüklerimiz yaşadıklarımız içimizdeki karakterin ortaya çıkmasına sebep olur. İyimserlik duygu ve düşünce yolu ile yansıtılmaktadır. Çevremizdeki insanların benimsemesi ile olmak istediğimiz kişiliği ön plana çıkartırız.

İyimserlik olaylara bakış açısına göre değişir. Hoşgörünün belli bir sınırları olup bunlar aşılmadığı sürece çevremize bakış açımız hep iyi olacaktır. Olumsuz olan olayları dahi düşüncelerimiz ile iyi olarak görebiliriz. İyimser insanlar için hayata her zaman dolu tarafından bakarlar. Düşüncelerinden olumsuzlukları tamamen çıkartmak onlar için bir lütuftur. İyi baktıkları zaman sorunların çözülebileceğini görürler. Kolay bir şekilde öfkelenmedikleri gibi sorunların çözümü kendilerine saklıdır. Duygularımız iyimser olması karşımızdaki insanlarında bize öyle davranmasına sebep olur.

Kötümser bir bakış açısı hayatımız boyunca mutsuz olacağımızın işareti olur. Hayattan zevk almamızı sağlayan duygulara yönelik daima baskın olacaktır. Olaylara olan kötümser bakış açısı da insanların düşüncelerini en olumsuz şekilde etkiler. Çevresinin etkilemesi sonucunda yalnızlık ve sorunlar kendisinde görülür. Duyguları kötümser olması ona sevgi, saygı gibi değerlerin gösterilmesine engel olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu