Okul

Kadın ve Erkek Arasında Ayrım Yapılması Bir Toplumda Ne Gibi Sorunlara Yol Açar

Tarihimizde kadınlar daima alt sınıf olarak bakılmış haklarından mahrum bırakılmışlardır. Cumhuriyet ile kadınlara özgürlükleri ve eşitlik hakları verilmiştir. Kadın erkek eşitliğinin getirilmesi kadınlarında erkeklerle aynı görevde görev alabileceğini göstermiştir. Kadınlar ve erkekler arası ayrımların önüne geçilmiştir.

Kadın ve erkek ayrımcılığı halen devam ediyor olsaydı eğer toplumsal sıkıntılar çok ileri boyutlara taşınırdı. Günümüzde insanlar bilgilenip özgürlük çağını yaşamaktadır. Kadınlar okula gönderilmemesi, eğitim haklarının ellerinden alınması toplumdaki değerlerini kaybetmiş olurlardı. Kadın ve erkek arasındaki bağışın zamanla bozulması, kadınların cahil yetişerek mal gibi satılmasına sebep olurdu. Gelecek nesiller bilimden uzak olmaları ülkemizin gelişimi ve kalkınmasını olumsuz etkilerdi. Yeni buluşlar olmadığı gibi geri kalan devletlerden farksız hale gelirdik. Gelecek nesillerin toplumsal sorun ve sıkıntılar yaşaması gelişmişliğin önüne geçerek kaos ortamı ve savaşa sebep olurdu.

Ülkemizin geri kalması bir çok Avrupalı devlet tarafından dışlanmamıza sebep olurdu. Meslekte kadınlar geri kalması erkeklerin üstünlüğü, ailenin gelişmemesi, sıkıntıların ortaya çıkmasına sebep olurdu. Toplumsal olarak sorun yaşamak aşılmaz sorunların ortaya çıkmasına da sebep olurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu