Sorular Cevaplar

Kalorifer Peteği Isınmıyor Neden Olabilir

Kışın gelmesi beraberinde soğuk havaları getiriyor. Isınmak için soba kullanmıyorsak eğer kaloriferlerle başımıza dertte olabilir. İlk zamanki gibi kaloriferler evinizi ısıtmıyorsa sorun yaşamanız kaçınılmaz olur. Düzenli olarak temizliğinin yapılması daha verimli şekilde faydalanılmasını sağlar.

Kaloriferleriniz ısınmıyorsa eğer şikayetçiyseniz o zaman bakım zamanı gelmiştir. Gerekli bakım yapıldıktan sonra kullanımı çok daha faydalı olacaktır.

Peteklerin bakımı her iki yılda bir yapılarak temizlenmelidir. Kalorifer petekleri içinde biriken kirlilik verimliliğini düşürür. Kireç ve tortunun pompaya gitmesinden dolayı ısıtma oranı oldukça düşer. Isıtma sisteminin doğru şekilde çalışarak dış etkilerden etkilenmemesi için gereklidir. Yapılacak bakım ısınma maliyetlerini düşürerek tasarruf sağlar.

Petek temizliğinin yapılması uzmanların yapacağı işlerdendir. Evinize gelecek olan kişiler tarafından temizlik yapıldığı zaman ortaya çıkan kirliliği görebilirsiniz. Petek temizliğinde uygun cihaz kullanılarak tam verim alınabilir. Tesisatta kombiden gelecek olan suyun rahat şekilde tüm petekleri dolaşarak verim vermesi gerekmektedir. Peteklerle ilgili sorunların çözümü kombiciler tarafından yapılabilecek uygulamadır.

Ek olarak soğuk kış aylarında kaloriferleriniz yeterince ısıtmıyorsa arkasına alüminyum folyo ile kaplayarak küçükte olsa ısı tasarrufu yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu