Sorular Cevaplar

Kalp Sağlığımızı Korumak İçin Çocukluktan İtibaren Nasıl Beslenmeliyiz

Dengeli ve düzenli beslenme her yaşta insanın düzenli ve sağlıklı bir şekilde olması gerektiğini uzmanlar tarafından dahi önerimektedir. Yedikleriniz sizlere bir süre sonra geri dönecektir hareketli bir insanın günlük ihtiyacı kadar tüketim yapmalıdır.

Kalp sağlığı için beslenme en başlıca sebeplerden birisi olmaktadır. İlk sırada gelen beslenmenin sağlıklı ve doğru şekilde olması gereklidir. Büyüme ve gelişme çağında olan çocuklarda çok önemli rol üstleniyor.

Çocukların düzenli ve dengeli beslenme alışkanlığı edinmesi gereklidir. Hastalıklardan koruduğu gibi ileride görülecek rahatsızlıklarında önüne geçmiş olacaktır. Çocukluk hayatımızdan itibaren yediklerimiz gençlik çağımızda karşımıza çıkar. Beslenme sorumlusu olan anne ve babaların doğru yolu gösterip yasak olanları gerçekten yasaklamaları gereklidir.

Süt ürünleri özellikle tüketilerek vücudun kalsiyum alması gereklidir. Kemik gelişimine orantılı olarak kişilerde büyüme doğru şekilde olur. Sebze ve meyve sevdirilmeli ekmek tüketimi belli bir miktara indirilmesi gereklidir. Önemli olan her şeyden biraz tüketerek sağlığın korunması sağlanmalı.

Sağlıklı beslenmek için hamur işleri ve fast food ürünlerinden kesinlikle uzak durulması gerekilir. Asitli ve alkollü içecekler kilo yaptığı gibi yağlanmaya sebep olmaktadır. Abur cubur olarak nitelendirdiğimiz şeker, çikolata, cips gibi gıdaların tüketimi minimum seviyede olması lazım. Gelişimle sebze ve meyve ağırlıklı olması gereklidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu