Okul

Kandil Gecelerinde Neler Yaparsınız

Kandil gecesi diğer gecelere göre çok daha kutsal, hayırlı sayılmaktadır. Dinimizce kutsal geceler Mevlit, Regaip, Miraç, Berat ve kadir gecesidir. Her gecenin dinimizde yeri ve önemi ayrı olmaktadır. Kutsal sayılan bu geceler büyük sevgi ve coşkuyla kutlanarak karşılanır. Kandil gecesinde Allah’a daha çok dua edilerek hayırlar işlenmektedir. Bu gece Müslümanlar için büyük sevgi ve coşkuyla kutlanarak hayırlar işlenir insanlara yardım edilir. Kandil gecesinde Allah’a dua edilerek gece ibadetle geçirilir, Allah’tan günahların affedilmesi için dileklerde bulunur.

Mübarek gecelerde yapılan ibadetler daha çok yerine ulaşır. Bir değil bin kat daha fazla sevap sayılmaktadır. Kandil gecelerindeki ibadetleri yerine getirerek geçmiş günahlarımız için af dileyebilir, dualarımızı ederek rabbimizden isteklerimizi isteyebiliriz.

Dini sohbetlere katılınır, dualar edilir, tesbih çekilir namaz kılınarak Allah’a karşı ibadetler yerine getirilmektedir. Günahların bağışlanarak insanın üzerindeki manevi yük hafifler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu