Okul

Kara Gün Dostu Ne Demek

İyi günlerimiz dışında kötü günlerimizde, darda, sıkıntılı ve zorda olduğumuz vakit yardım elini uzatarak bizi dertten sıkıntıdan kurtaran kişilerdir. En kötü günlerimizin dostu olarak bizim yerimize düşünerek, gerek elindekileri vererek zordan kurtularak rahata ulaşmamızı sağlayandır. Sıkıntıların önüne geçilerek sorun yaşanması önlenmektedir.

Sıkıntılı günlerimizi birlik beraberlik içinde atlatacağımızı bilen dostlarımızın yardımları olur. Kara gün dostumuz en iyi dostumuzdur. Zor günümüzde yanımızda olmayanlar dostumuz sayılmaz. Bize yardım eden, yol gösteren, sıkıntılarımızın çözüme ulaşmasını sağlayan dostlarımız olur. Dost denildiği zaman her bakımdan destek çıkan, yol gösteren, yardımcı olan kişi aklımıza gelir. Bugün bize gelen yarın bir başkasının başına geleceğinden fedakarlığın zamanı olduğu görülür.

Gerektiğinde işimizi gücümüzü bırakarak dostumuzun yardımına koşmalıyız. Bizim göstereceğimiz fedakarlık yarın dönüp dolaşarak bize gelecektir. Dostumuzun sahip olduğu dert tasa, mutluluk hepsi bizimdir. Rahat huzurlu bir yaşam için gerekli olan dostluklar yaşadıklarımız birlikte geçirdiğimiz iyi kötü günlerde saklıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu