Okul

Karagöz ve Hacivat’ın Kişilik Özellikleri Nedir

Karagöz Ve Hacivat Karakterleri, Karagöz Ve Hacivat Özellikleri Nelerdir

Karagöz ve Hacivat, gölge oyunları ile karşımıza çıkarak kültürümüzü anlatmıştır. Gölge oyununun uzak doğudan geldiği düşünülmüştür orada halk kahramanları insanlar gözünün önünde oynatılarak düşmanlarla savaşırlardı. Gölge oyunları kültürümüzü tanıttığı gibi aynı zamanda eğlendirmiştir. Karagöz ve Hacivat en iyi örneklerden olmuştur.

Karagöz
İsmi gibi karagöz olup gölge oyunlarının başrol oyuncusu olmuştur. Karakteri ise dışa dönük, istediğini söyleyen, cahil kalmış, uyanık olma çabasında, dolandırıcı, insanlardan faydalanmak, kusurlarını gördüklerinin yüzüne vurmaktadır. Devamlı başı dertte olup kimse sevmez.

Hacivat
Gölge oyununun da karagöze göre tam ters özelliklere sahiptir. Eğitim almış, kibar, nazik, müzik, edebiyat, resim ekonomi sevip güzel hitap eden birisidir. Görgülü olması ile başkaları ile iletişime geçerler. Politik davranıp, içten pazarlıklı ve yüze gülen kişiliktedir. Oyunlarda bazı zaman anlayışlı, ara bulucu, insanlara yardım eden duruş gösterir. Karagöz’ü işinde çalıştırmayı çok sever zengin olduğu gibi güzel bir hayata sahiptir.

45 Yorumlar

  1. BEN BUNU ÖDEVIME YAZDIM 100 ALDIM HELAL OLSUN KIŞISAL ÖZELLİKLERI KARSILASTIRIN DIYORDU AMA KITAPTA BEN BUNU YAZDIM😻😻😻

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu