Okul

Kardeşlik ile İlgili Kompozisyon

Kardeşlik sahip olunabilecek en güzel duygulardandır. İnsanın kardeşi olması dünyasını güzelleştirir, kendisine en güzel dostu, arkadaşı bulmuş olur. Hiç düşünmeden kendisi için fedakarlık yapacak olan birisini tanır. Görür ve öğrenerek hayata daima bir sıfır önde başlar.

Karşımıza çıkacak engellerde ilk desteği kardeşimizden alarak aşabiliriz. Kardeşimizin yanımızda olması sorunların üstesinden kolayca gelmemizi sağlar. Fedakarlıklarla karşı karşıya gelerek sorunları aşmamız mümkündür. İnsan kardeşi için her şeyi yapabilir. Başımızı gelebilecek her türlü olayda bize destek çıkacak birisi olur hayatımızda. Annemiz ve babamız vefat ettiğinde sığınacak ve korunacak bir kardeşimizin olması insanı mutlu eder. Kardeşler her zaman birbirlerine yardım ederek birbirlerinin desteğini alırlar. Bir omuz olurlar, destek olurlar ve gerektiğinde yardım ederek yol gösterir. Kardeşler arasında sevgi bağları çıkarsızdır.

Kardeşler arasında sorun olmasına rağmen çok sürmez. Kısa zamanda aralarındaki sorunları aşarak rahatlığa kavuşurlar. Her şeye rağmen birbirlerini severler, verdikleri sözü yerine getirerek bağlarını güçlü tutarlar. Hayatımızda her şeye sahip olabiliriz ama bir kardeş sahibi olmak hiçte kolay değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu