Eğitim

Karneler Saat Kaçta Verilecek

Okullar en kısa sürede tatile girecek. 23 Ocak 2015 Cuma günü I. dönemin sonuna gelip 17 milyon kişi karnelerine kavuşacak. Okullarda karnelerin veriliş ve dağıtım zamanlarına göre saat kaçta alacaklarını öğreneceklerdir. Sabahın erken saatlerinde mi yoksa daha sonraki zamanlarda mı karneleri almaya gidecekler bunlar açıklanacak. Sabahçı ve öğlenci olan çocuklardan dolayı karnelerin dağıtım zamanı merak ediliyor. Tek saat uygulamasına geçilmesi her ilde ortak saatlerde dağıtım gerçekleşiyor. Okulda yapılan konuşmalar sayesinde açıklamalarla bu süre biraz daha ileriye girebilir.

Öğrenciler 5 ay süren eğitim öğretim döneminin sonunda 2 hafta yarı tatili yapacaklar. Karnelerin dağıtımı MEB tarafından okullara gönderilen tatil mesajı ile tamamlanıyor. 2014-2015 eğitim öğretim yılı 17 Eylül 2014’de başlayıp – 23 Ocak 2015 de I. dönem sonlanacaktır. Okulların tekrar açılması 9 Şubat 2015 Pazartesi gününe denk gelmektedir. Sizde eğitiminizi severek alabileceğiniz bir dönemde olacaksınız.

Karnelerin dağıtımı 09:00-10:00 saatleri arasında gerçekleşecektir. Öğrenciler doğru zamanda karnelerini almak için gidebilirler. Bunun bekletilmesi durumunda saat 11:00’da gelmesi gerekiyor. Okul konuşmasından sonra öğle arası olmadan önce karnelerinizi almanız mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu