Okul

Vatanınızdan Neler İsterdiniz

Siz bir şair olsaydınız vatanınızdan neler isteyecek siniz? İstedikleriniz neler olabilir. Cennet vatan olarak söylediğimiz Türkiye aynı zamanda medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Paranın bulunduğu, ilk aracın icat edildiği topraklar olmuştur. Savaşların yapıldığı kıtalara hükmeden imparatorluklara ev sahipliği yaptı. Vatandan beklentileriniz ve istediklerimiz neler olabileceğini düşündüğümüz zaman aklımıza gelenleri yazalım.

Dürüstlük, bir vatan için oldukça değerdir. Yaşamımız boyunca karşılaşacağımız olayları en kolay şekilde geçmesi gerekmektedir. Dürüstlük olduğu zaman vatanımız daha da yükseklere taşınarak medeniyetlerin olduğu noktada olabilir. Dürüst bir vatan olduğunda haklar yenmeyecek en güzel şekilde yaşanacaktır.

Güvenlik, yaşadığımız toprak için önemlidir. İnsanlar huzurla birlikte yaşayarak gece uyurken güvende olduklarını hissetmek isterler. Bir insan vatanında güvende olduğu zaman geleceğe dair de hazır olacaktır.

İş, verimli toprakların verim getirerek insanların evlerinde ocakların yapmasını sağlamalıdır. Aş götürerek karınlarını doyurması onları mutlu edecektir. Ailesine bakabilen bir aile reisi vatanıan daha çok bağlanarak hizmet eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu