İlginç Bilgiler

Kayıp Kıta Atlantis

Efsanelere konu olan ve gerçekliği üzerine bir çok felsefeci ve tarihçi tarafından kanıtlanan Atlantis tarihin en önemli uygarlığıdır. Amerika ve Avrupa kıtasının arasındaki okyanusta bulunmuş olan kayıp kıtadır. Platon, eski mısırlı tarihçiler, Critias, Timaeus diyaloglarından yola çıkarak Atlantis’in gerçekliğini öğrenebiliriz. Efsanevi Atlantis kıtası insan yaşamını değiştirdiğidir.

Atlantis uygarlığı teknoloji olarak günümüzde çok daha ileriye kadar ilerlemiştir. Güneş ışınları, kristaller ve daha bir çok kaynaktan yararlanarak mücadele vermişlerdir. Bazı kaynaklara göre dinozorların yaşadığı dönemlerde kendilerini gösterdikleridir. Denizi çevreleyen kara parçasında yaşayan insanlar hızla gelişerek teknolojilerini ileriye kadar taşımışlardır. Atlantisliler çevrelerindeki dinozorlara karşı kendilerini savunmak için çeşitli silahlar geliştirmiştir. Maddeleri ayırarak devasal büyüklükte etkiye sahip silahlarla atış yapılmıştır. Yapılan atışlardan dolayı doğanın dengesinin bozulması beraberinde tsunamilerin oluşmasına neden olmuştur. Platon’un söyleyişinde Atlantislilerin tsunami yüzünden yeryüzünden silindikleridir. Kıta parçasının bugün nerede olduğunu kimse bilmemektedir. Zaman içinde kendi içlerindeki güçleri keşfederek kötü amaçları doğrultusunda kullanmaları olmuştur.

Tarihi kaynaklara göre Atlantislilerin inşa ettikleri binalar muazzam eserlerden oluşmaktaydı. Günümüzde kalan eserler Mısır’ın büyük piramitleri, İngiltere’deki Sthonage birkaç mimari eserinden biridir. Atlantis’in en büyük enerji kaynağı güneş enerjisi olmaktaydı. Güneş ışınlarından yararlanarak kristallerden yararlanarak lazer ışığına, tahrik gücüne dönüştürebilir oldular. Atlantis güneş sisteminde mevcut olan ölmekte olan bir gezgenin halkını barındırdığıdır.

Kendi benliklerinden çıkan Atlantisliler açgözlülükleri artarak dünyanın güç dengesini değiştirmeye başlamışlardır. Kendilerine emanet edilen gücü suiistimal etmeleri canlı yaşamını tehdit etmiştir. Doğanın etkilenmesi sonucunda din adamları tarafından afetler yaşanacağı belirtilmiştir.

Atlantis Nasıl Yok Oldu?

En yakın teorilere baktığımızda çeşitli felaketler öne sürülmektedir. Rus otoritesince dev bir asteroidin Dünya’ya çarparak ekseninde değişikliklere sebep olduğudur. Açılan devasal çukurlar Atlantis’i suyun derinliklerine çekerek kıtanın yok olmasına neden olmuştur. Tarihçiler tarafından Atlantis sulara gömülmüş antik şehirlerden görülüyor.

Bilim adamlarına göre Atlantis Pasifik Okyanusu boyunca uzanan ve Mu adı verilen kara kütlesinin parçası olmaktaydı. Binlerce yıl öncesini gösteren belgelerde Atlantis’in ılıman iklime sahip bir yer olduğunu gösteriyordu. Dünyanın ekseninde kayma olduğunu düşünecek olursak bugün buzulları dahi işaret edebilir. Haritalarda Amerika ve Avrupa kıtalarının arasında okyanusta bulunan kıta parçası olmaktaydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu