Okul

Kış İle İlgili Kompozisyon

Yılın en soğuk ve zorlu mevsimlerindendir. Yılın dört mevsiminden biri olduğu gibi üşüyeceğiniz hastalıklarla mücadele edeceğiniz dönemdir. Kışın gelmesi ile birlikte hayatımız çok daha değişir. Havaların soğuması çeşitli doğa olaylarının gerçekleşmesine sebep olur. Buharlaşan hava gökyüzünde kar taneleri haline gelerek yer çekimi ile birlikte yere düşer. Mevsimler bize zorluklar getirir.

Sıcak havaları seven insanlar kış gelmesi ile soğukla karşı karşıya kalırlar. Üşüdükleri gibi hasta olarak kış mevsimini hastalıkla geçirirler. Yazın sosyal aktivitelerimiz olduğu gibi kışında kar aktiviteleri daha etkin olur. Tatil için kayak merkezleri seçenekleri olur. Karların olduğu yerlerde tatil zamanlarında burada güzel zaman geçirirler. Tatile gidemeyenler için günün büyük zamanı evin içinde geçer. Zamanlarını burada geçirerek eğlenirler. Zevk aldıkları şeyleri yaparak evde zamanı geçirmektedirler.

Kışın sokaklarda kalan insanlar ve hayvanlar için zorlu dönem olur. Yardım eli uzanan kişiler için hayat çok daha güzel ve kolay olur. Bu nedenlerden dolayı kış güzellik getirdiği gibi kimilerinin hayatta kalma mücadelesi olur. Sıcak bir çorbaya hayran kalan insanların simgesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu