Okul

Kış Sporları Nelerdir

Kış aylarında yazın olduğu gibi bazı spor aktivitelerine katılarak sosyalleşebilirsiniz. Sağlıklı yaşamın kaynağı olan sporun devamlı olarak yapılması gerekir. Bırakılan spor tekrar vücudunuzun yağ bağlamasına sebep olabilir. Bu düşünce ile birlikte sizlere kış aylarında hangi spor faaliyetlerine katılabilir neler yapmanız konusunda bilgi vereceğiz. Kendinizi zinde ve devamlı olarak formda hissedeceksiniz.

Kayak
Kış sporlarından birisi olmaktadır, eğitimi zor olmayıp ihtiyacınız olan eğime sahip bir alanın karla kaplı olması gerekmektedir. Kendinizi yönlendirerek yapabileceğiniz eğlenceli sporlardan birisi olmaktadır. Kayak sporu yapmak için Uludağ, Kartepe gibi kayak merkezlerine gidebilirsiniz.

Buz Pateni
Neredeyse her ilde kurulu olan bir tane buz pateni için alan bulunmaktadır. İlk başta ayakta durması zor olsa da kayak yaparak eğlendiğiniz kadarda spor yapmış olursunuz. İlk başta öğretmeniniz veya arkadaşlarınızdan yardım alarak başlangıç yapabilirsiniz.

Kızak Yarışları
Spordan daha çok eğlenceli kış sporlarından birisidir, kızak üzerine hareket ettirerek birbiriniz ile birlikte yarışabilirsiniz. Genellikle köpeklerin çekmesi ile birlikte yapılır büyük ve geniş bir alana ihtiyaç duyulmaktadır ülkemizde fazla gelişmeyen sporlardan birisidir.

Snowboard
Yüksek tepelerden eğimli dağlardan aşağıya doğru hızlı bir şekilde kayılarak yapılan spordur. Profesyonellerin yapabileceği acemilerin yüksek tepelerde snowboard yapmaları tehlikeli olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu