Okul

Kişisel Eşyalarımızı Neden Özenli Kullanmalıyız

Kişisel eşyalarımız adı da üstünde olduğu gibi kişiseldir. Kendimize ait olan eşyaları başkasıyla paylaşmamalıyız. Özenli ve temiz kullanmak sağlığımızı korumamızı sağlayacaktır. Eşyalarımızı düzenli kullanmak hastalanmamızı önleyerek sağlıklı oluruz.

Kişisel eşyalarımız: diş fırçası, tarak, iç giyim, çamaşır, havlu, tırnak makası gibi çeşitli malzemelerden oluşur.

Başkasının eşyasının kullanıldığı takdirde hastalık bulaşabilir. Hiçbir zaman başkasının eşyasını kullanmamalıyız. Eşyalarımızın temiz olması sağlıklı yaşama ulaşmamıza yardımcı olur. Temiz ve özenli olunması durumunda sağlıklı şekilde yaşamımızı sürdürürüz. Bir çok hastalık kişisel eşyalarda barınacağından dolayı başkasının kullanması hastalanmasına neden olur. Ciddi hastalığı olan kişilerin hastalanması daha kötü olmaktadır.

Eşya kullanımında mutlaka izin alınmalıdır. Misafirliğe dahi gittiğimizde eşyaların temiz olup olmadığına dikkat edilmeli. Umursamayarak kullanacağımız eşyalar bizi hasta edebilir. Temiz eşyaların olması ve başkaları tarafından kullanılmamasına dikkat etmemiz gerekmektedir. Hijyenik olması bize sağlık getirdiğini unutmamamızdır. Kendimize ve eşyalarımıza özen gösterdiğimiz müddet sağlıklı yaşam sürdürebiliriz. Hastalıklardan korunmanın en güzel yönü temizlikten geçmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu