Okul

Kıskançlığın İnsan İlişkileri Üzerindeki Olumsuz Etkileri

Kıskançlık insanların birbirleri arasında olan ilişkileri daima etkilemiştir. Bazen sevgiden bazen de bir eşya yüzünden bu kıskançlık kendisini göstermektedir. İnsanlar sahip oldukları ile yetinmez hep fazlasını ister. Gördüğü her güzel şeyin kendisine ait olmasını dilemektedir. Buda bir noktadan sonra kıskançlığa girmektedir. Kıskanan birisi karşısında olan insanı bozmak için elinden gelen her şeyi yapmaktadır.

Arkadaşlar arasında bu kıskançlık daha çok olur bir bayan yeni şal alsa beğenen arkadaşları ona karşı farklı gözlerle bakmaktadır. İstemektedir başkasına ait olan bir şeyi zamanla aralarında bir çekişme olup başkalarına kötüleyerek arkadaşlıklarının sonunu hazırlamaktadır.

Sevgiliyi paylaşamaz sadece kendisinin olsun ister birisi bir şey dese dahi ona karşı cephe almaktan hiç çekinilmez. İnsanların zorluklarla kurduğu dostluklar arkadaşlıklar zamanla kıskançlığın oluşmasından dolayı bozulur ve yıpranır. Kıskançlık bir durum olacağına bunu çabalayarak veya içinizde saklayarak kendiniz çözmeniz gerekmektedir. Bu yüzden sahip olduklarınızı dahi kaybederek yapa yalnız kalabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu