Okul

Kitap Nasıl Yazılır? Nasıl Yayınlatılır?

Kitap yazmak doğuştan gelen ilham ile olduğunu düşünenler oldukça yanılıyor. Okuyucular için sürükleyici bir kitap sizi en çok satanlar listesine girerek ünlü olmanızı sağlayabilir. Her zamankinden sıra dışı ve farklı olanı tercih etmeniz gerekecektir. Kitabı canlandırarak hayatınıza hayat katmış olacaksınız. Muhtemelen sizde bütün marifetinizi göstererek kitap yazmaya çabalayacaksınız.

Kitapta yer vereceğiniz kahramanlar muhtemel olarak kız ve birazda acizlik duygusu katmalısınız. Sabah uyandığında “tanrım, bu sabah kendimi daha kötü hissediyorum” dedirtecek olmalıdır. Kendisi güzel ama asla bunu kabul edecek kadar cesaretli olmamalıdır. Göstereceğiniz bir şekilde aşka olan duygularını en saf hali ile göstermelidir. Çirkin bir kızın olağanüstü şekilde güzelleşerek herkesin diline dolaşacak olmalıdır.

Aşk ve tutkuya yer vermelisiniz. Okuyucuların kendisini alamayacağı bir kitap sizin kariyerinizdeki başarı olacaktır. Çılgın bir aşkı roman olarak okunması kadar güzel bir şey yoktur. “Onun yemyeşil gözlerinden gözlerimi alamıyor, ayrılık kapımızı çalmış olsa dahi asla sensiz yapamayacağımı biliyorum.” Kitabınızda ne zaman tutkuyu hissettirirseniz o zaman başarıya ulaşmış olursunuz. Bir aşkı kitaptaki sözcüklerle bulunması önemlidir.

Her bir peri masalında düşman olur. Kendinize düşman yaratın ve aşka engel olsun. Kitabınızın sonuna kadar hayal gücünüzü zorlayarak entrikalara yer vermelisiniz. Zorlukların üstesinden gelen bir sevgili, aralarındaki bağın kuvvetlenerek cesaretlenmesini sağlamaktadır. İki karakterlerden birisi öldüğünde aşk olmadan yaşayamayacağını okuyuculara mutlaka hissettirin.

Kitap sonlanacak gibi noktayı asla koymayınız. Açık bir kapı bırakınız, kitabınızın devamı okuyucuları her zaman merakla bekletecektir. Bırakacağınız ufak bir açık kapı dahi uzun süre konuşulmasını sağlayacaktır. Başarıya giden yolda önemli adımları atmış olacaksınız.

Kitap nasıl yayınlatılır?
Kitabınız ile yayınevi arasında yapacağınız anlaşma doğrultusunda yayınlatabilirsiniz. İlk baskı doğrultusunda yapılacak baskılar sayesinde kitabınızın değeri ölçülecektir. Kitapçılara dağıtılacak ve kendisinden söz ettirirse eğer zamanla ikinci baskı daha çok ihtiyaç sağlayacaktır. Kitabınız kurallara uygun şekilde yayınladıktan sonra ikinci baskı ve sonraki baskıları getirerek ünlü olma yolunda artık beklemeniz gerekecektir. Kitabınızdan söz ettirmek için asla durmayın, ulaştırabildiğiniz kadar yerlere ulaştırarak insanlara tanıtın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu