Kötü Hava Koşulları Trafiği Nasıl Etkiler

Sonbahar ve kış aylarında daha çok etkili olan kötü hava koşulları insanların ve trafiği doğrudan etkilemektedir. Trafikte her gün on milyonlarca araç sefer yaparken bizde bunlara şahsi yada toplu taşıma araçlarımızla dahil oluruz. Kötü hava koşullarında don olaylarının gerçekleşmesi ve yağan kardan dolayı trafikte kazalar ve önlenemez sorunlar ortaya çıkar. Hava koşullarının kötüleşmesinden dolayı can ve mal kaybına sebep olarak unutulmaz travmalara sebep olmaktadır.

Trafikte araçlar kazalara sebep olarak saatlerce kilitlenerek kilometrelerce mesafeden oluşan araç yığınlığı oluşur. Sisli havalarda zincirleme trafik kazalarına sebep olarak yol saatlerce kilitlenerek kalmaktadır. Bunların oluşmaması için trafik kurallarına uyulmalı, hava durumunu takip etmeliyiz.

Yağmurların ve sisin etkisi ile görüş mesafesi kısalarak önündeki tehlikeleri görmekte zorlanırlar. Toz bulutların oluşması da aynı şekilde trafikteki araçların hareketine zarar vermektedir. Sürücülerin bu konularda bilgi sahibi olarak devam etmeleri gerekmektedir. Kış aylarında havalar çok daha kötü olacağından dolayı bilinçli ve kurallara uyan sürücüler kazasız olarak istedikleri yerlere ulaşabilmektedir. Hava durumunda sıfırın altına inen yerlerde özellikle dikkat edilmelidir. Gizli donmalar ve kazalardan dolayı can kaybına sebep olunabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz