Sorular Cevaplar

Küp Şeker Nasıl Yapılır

Çayın yanında dağılmadan durabilen şekli ile kolay kullanımı olan küp şekerler toz şekerlerden elde edilir. Fazla iri kristali olmayan şeker taneleri kullanılarak birleştirilir.

Şekerler fabrikalarda makinelerde şekerler kalıplar halinde birleştirilir. Baskı uygulanarak birbirlerine sıkışması sağlanması ardından kurutulur. Küp şeker haline getirilmesinde farklı katkı maddesi katılmadan kalıplar kesilerek küp haline getirilir. Maliyeti ve makinesi kullanılarak insan iş gücüne ihtiyacı azaltmaktadır. Küp şekerler daha sağlıklı olduğu gibi kısa zamanda bozulma, israf olmasının önüne geçerek daha korumalıdır.

Küp şekerlerin içinde toz şeker ve su dışında herhangi katkı maddesi dahil edilmeden yapılmaktadır. Çayınızda kullandığınız küp şekerler her hangi bir zararları olmamaktadır. Şekerin içine katılan katkı maddesi olmadığını bir çok işletmeci belirtmektedir. Şeker kalıplarına doldurularak sıkıştırma makinelerine dökülüp ardından 5 dakika sıcak fırında bekletilerek kuruması beklenir. Son işlem olarak dilimlenerek küp haline getirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu