Sorular Cevaplar

Kuran-ı Kerim Okumak Allah’la İletişimimizi Nasıl Etkiler

Kuran-ı Kerim, İslam dünyasında Allah tarafından Cebrail aracılığı Peygambere iletilip insanlara gönderilmiştir. Kutsal kitabımızda yazan ayetler Allah tarafından kullarına gönderilendir. Yasaklar, emirler ve davranışlarında ne tür değişiklikler yapmaları gerektiğini anlatır. İslam dininin kapsamında emirler verilmektedir.

Kuran-ı Kerim’i okumak Allah’ın bizden istediklerini bilmektedir. Rabbimiz tarafından emredilen emirleri, biz kullarından neler yapmak istediklerini öğrenebiliriz. Kutsal kitabımızda bunların hepsi yazmaktadır. Okuduğumuz zaman bize verilen emirlerin hepsini net şekilde anlamış oluruz.

Allah, biz kullarına yol göstermek için Kuran-ı Kerim’i göndermiştir. Okumamız, anlamamız ve yorumlamamız aslında bir iletişim türüdür. İbadet ederken bileriz ki bizi gören, bilen birilerinin olduğudur. Kurallar ve yasaları bilerek öyle hareket ederiz. İnsanoğlu olarak hepimizin iletişim içinde olunması bu sayede sağlanmış olunur. Allah’ın bizi bildiğini bilmek ibadetimize daha sıkı şekilde sarılmamızı sağlar.

Kutsal kitabımızda hoşgörü, güzellik ve insanların haklarına saygı göstermekle bir çok emir bulunmaktadır. İnsanların yaşamlarını kısıtlamayarak iyilik yapmaya yöneltmektedir. Dinler arasında en güzel anlatımda bulunan dinimizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu