Okul

Trafik Kazalarının Çevreye Verdiği Zararlar

Trafik kazalarının yaşanması toplum tarafından üzüntü ile karşılandığı gibi can ve mal kaybı dışında çevreye de zarar vermektedir. Yaşanan trafik kazaları yol kenarlarındaki dikili çam, dişbudak, çınar, at kestanesi, akasya, ıhlamur, akağaç, ardıç ve mazı gibi ağaç türlerine de zarar vermektedir. Yaşanan tek bir kaza çevre düzenlemelerini bozmaktadır.

Trafik kazalarından dolayı kentlerin yüzü olan kaldırımlarda zarar görür. Ağaçlar, yeşillik alanların zarar görmesi her yıl yüz binlerce liralık masraf olduğunu açıklıyor.

Olası büyük kazalarda çevreye olan zararın çok daha fazla olduğudur. Kimyevi atık taşıyan tankerlerden çevreye akan çeşitli kimyasallar bitkilerin ve toprağın yapısını bozmaktadır. Doğanın dengesi bozularak ciddi çevre çalışmaları gerektirmektedir. Her yıl binlerce kazanın yaşandığı ülkemizde çevre düzeninin bozulmasından dolayı yeşillik alanlar azalmaktadır. Doğamıza sahip çıkmak için trafik kurallarına uyalım ve uymayanları uyaralım. Çevreden hepimize ait olduğundan sorumluları da bizlerizdir. Sahip çıkarsak daha güzel çevre düzenlemelerine sahip oluruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu