Okul

Kuşlar İle İlgili Kompozisyon

Doğanın ev sahiplerinden olan kuşlar yaşamlarını bir çok yerde sürdürür. Hayatları tek bir yerde olmadığından özgürlüğün tadını sonuna kadar çıkarır. Mevsimler onlar için yeni seyahati gösterir. Hayatları yolculuktur, dertleri tasası olmadan uzun yolculuklara çıkarlar. Zorlu hava koşullarına göğüs gererek en çaresiz kaldıkları anda birlik olurlar.

Doğamızda yaşayan sayısız kuşlar dünyamızı düzene sokarlar. İnsanlar kuşları özgürlük sembolü olarak görürler. Kuşların çıkardığı sesler huzur verici ve büyük haz uyandırır. Kuşların cıvıltısını duyduğumuz zaman içimiz kıpır kıpır olur. Huzurun sesine kendimizi bırakarak doğa ile bütünleşiriz. Yoğun stresli hayatımızın ardından kuşların cıvıltısında kendimizi buluruz. Yaşamlarına saygı göstermemiz sahip çıkmamız gereken canlılar. Nesilleri tükendiği takdirde bir daha asla sesini duyamayacağımız canlılardır.

Kuşların cıvıltısında kendimizi hissederiz. İçimiz huzur olmasını istiyorsak çevremize sahip çıkmalı, doğalı korumalıyız. Üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirirsek yaşamlarını korumuş oluruz. Doğamızın vazgeçilmezlerinden olan kuşlar ruhsal açıdan doğal tedavi araçlarıdır. Uzun bir süre içlerinde olduğumuzda kendimizi çok daha iyi dinç hissederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu