Okul

Kütüphane Haftası İle İlgili Kompozisyon

Kütüphaneler birer hazinedir, insan hayatına en büyük katkıyı katar. Aradığımız bütün bilgilerin kitaplarda olduğu, bizlerinde en asil vazifesi gelişmeleri kitaplar halinde kütüphanelerde saklamaktır. Altından değerli olan bilgi insanlığın ufkunu genişleterek insanları eğitir. Cahil bir millet olmaktan kurtularak özgürlüğe ulaşılabilir.

Eşsiz bilgilerin kaynağı kitaplardan gelmektedir. Cahillikten geri kalmamak için kendimizi bilginin kaynağına bırakmalıyız. Huzura kavuştuğumuz gibi mutlu olmamız kaçınılmaz olur. Bilgi insanı geliştir, onlara öğretir. İnsanlar günümüzde her bilgiye internetten ulaşamaz, kütüphanelerde milyonlarca sayfa internette bulunmamakta. Aradığınız bilgilerin net ve doğru şekilde olması gerekmektedir. Kitap kaynaklarını öğrenmeli, araştırmalı ve kitapların o güzel kokusunu hissetmeliyiz. Teknolojik araçlar kitapların yerini tutmamaktadır. Bizim arkadaşımızdır, romanlarla kendimizi farklı bir dünyada hisseder yaşarız. Başka dünyalarda yaşam buluruz oralarda hayatımızı yaşarız. Kütüphaneler kitapların evidir, sahip çıkılmalı sahiplenmeli o şekilde hareket edilmelidir.

Kütüphaneler haftası ile kitaplara olan sevgimizi yaşar onu en güzel şekilde hissederiz. Kitapların değeri bilinmeli, sahip çıkılması gerekmektedir. Kitaplar toplumun gelişmesindeki en büyük etkiyi yaratır. Uzaklaşırsak cahillikten kurtulamayız. Unutmayalım kitaplar rehberdir, hayattır sahip çıkmalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu