Sağlık

Lensle Havuza Girilir mi

Yazın gelmesi ile birlikte okulların tatili deniz için fırsat oldu. Havalarda sıcak olmasıyla tatile gitmeyenler dahi yolculuğa çıkarak bu günleri denizin o serin sularına kendilerini bırakıyorlar. Lens kullanan birisi olabilirsiniz bu durumda denize girebilir misiniz?

Havuz veya deniz gibi ortamlara girecekseniz mutlaka lenslerinizi çıkartınız. Uzmanlar tarafından dahi önerilir lenslerin mikrop kapmasını önlemek için mutlaka deniz veya havuza girmeden önce çıkartarak kutusuna koyunuz. Ortak kullanım alanları olduğundan dolayı mikrop kapması ihtimali yüksektir. Göz sağlığınız ile birlikte yaşayacağınız sıkıntılara lensleri çıkartarak başlayabilirsiniz. Kontakt lens kullananlar ise havuza girerken su geçirmeyen gözlük kullanarak zararlardan kurtulabilirsiniz. Su içinde bulunan mikroorganizmalardan korunmuş olursunuz.

Göz sağlığınızı korumak için yavuz veya yüzme alanlarına gideceğiniz zaman çıkartılması gereklidir. Havuz veya denizde deniz gözlüğü kullanılmalı, güneş gözlüğü kullanılmalı, doktor kontrollerine gidilmeli, kontakt lens kullananlar için doktorun önermediği damla kullanılmamalıdır. Yaşayacağınız sorunlara karşılık olarak doktorunuza başvurunuz göz sağlığını korumanız için dikkatli olunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu