Okul

Madenciler İle İlgili Kompozisyon

Maden İle İlgili Kompozisyon, Madencilik İle İlgili Yazı

Madenlerde çalışmak zor bir iştir gün boyunca aldığın nefes toprak pislik içersinde olur zaman içersinde tıkanmış gibi hissedersin kendini. Mesleklerin en zorlarından birisi olup hayatımızın içindedir. Görmediğimiz tanımadığımız insanlar yerin dibine doğru inerler ölümle birlikte çalışırlar her kazmayı vurduklarında içlerinden bir şey olacak gibi hissederler.

Evden ayrılırken madenciler her gidişlerinde bir veda ederek helallik almadan çıkmazlar evlerinden. Madenlerin en derinliklerinde sıcaklığın yüksek noktalarda olup bir daha evlerine geri dönecekleri zaman şükrederek ayrılırlar oradan. Onlar için evlerine bir lokma ekmek götürmek her şeyi ifade etmektedir. Yaşamları boyunca ihtiyaç duyarlar bir dilim ekmeğe onlar bilinmez görülmez hiçbir zaman gözümüzde.

Madenciler her ne kadar zor şartlar altında çalışsa dahi tek istedikleri ailelerine güzel bir yaşam sürdürmek olmaktadır. Yaşarken ölmek aslında bir madenciliktir. Yaşadıkları bir zaman sonra kendilerine ölüm getirir emekli olsalar dahi hayatları her daim madenci olarak içlerinde o tozları taşıyacaklardır.

madencilik
madencilik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu