Sorular Cevaplar

Mektup Zarfı Üzerine Adres Nasıl Yazılır

Çoğumuz günümüzde mektup yerine sms ve e-postaları tercih etmekteyiz. Eski zamanları göz önünde bulunduracak olursak yoğunlukla kullanılmaktaydı. Genellikle yurtdışında gurbetçilerimiz ve askerde olanlar tarafından yazılıp gönderilirdi. Nostalji olarak kullanmayı düşünenler için mektup yazdıktan sonra zarfın içine koymanız gerekiyor.

Zarfın üstü nasıl hazırlanmalı bu konuda bilgi sahibi olmalıyız devam edelim.

Sol üst kısma gönderen kişinin adı soyadı altına mahalle ve sokak sonra evin sokak numarası onun altına da ilçe/il olarak yazmanız gerekiyor.

Posta pulu sağ üst tarafa yapıştırılmalıdır.

Sağ alt köşeye alıcının bilgilerini giriyoruz dikkat etmeniz gereken ilçe ve il olması doğru girilmediği takdirde yanlış yere posta gidebilir.

Ad Soyadı
Mahalle
Sokak ve Ev Nosu
Posta kodu İlçe/il

Beceremeyenler için örnek resimlerde gösterildiği gibi hazırladığınız durumda istediğiniz gibi olacaktır posta pulunu PTT’lerden temin edebilirsiniz kırtasiyecilerde de bulunur. Düzgün olarak hazırladığınızda PTT vererek gerekli yere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Günümüzde posta gönderen olmadığı için göndermekte oldukça romantik olabilir. Özel günlerinizde sürprizlerinizde yapmanızı tavsiye edebiliriz.

mektup zarfı
mektup zarfı
mektup zarfı
mektup zarfı

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu