Sorular Cevaplar

Melek İnancının Davranışlarımıza Nasıl Bir Etkisi Vardır

Allah’ın varlığına inananlar meleklerinde varlığına inanırlar. Melekler Allah tarafından yaratılarak yeryüzüne insanlığa yardım için gönderilmişlerdir. Meleklerin varlığına inanılması gerekilir, inanmamak günahtır. Yalnız, kimsesiz, çaresiz kalan kişilerin dermanı olurlar. Zorluklar karşısında insanlar mücadele ederek sabır göstermelilerdir.

Melek inancı insanlara yaşama sevinci, mutluluk ve huzur verir. Allah’a olan inançlarını gösterir. Beden ve ruhen olarak kendilerini korumada hissederler. Kötülüklerden uzak durarak insanlar kendilerini daha faydalı, hayırlı işlere yormaya başlar. Melek inancı insanların davranışlarını şekillendirerek güzelleştirmektedir. Hayatlarında yaptıklarını gören, bilen ve bunların ahirette karşılarına çıkacaklarını bilirler. Dünyada bizlere yardımcı olan bir çok melek vardır. Güzellikleri ve iyilikleri takip eden, kötülüklere karşı duran meleklerde olmuştur.

Biz rabbimizin kulu olarak meleklere inancımız tam olmalıdır. Meleklere inanmayanlar Allah’a da inanmıyor demektir. O yüzden inançlarımızı sorgulamamalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu