Okul

Vatanseverlik İle İlgili Kompozisyon

Vatanseverlik doğup büyüdüğümüz topraklara insanların saygı ve sevgi göstermesidir. Vatansever bir insan vatanına milletine sahip çıkar, korumak için elinden gelenin fazlasını yapar. Vatan toprağının değerini bilerek yediğin ekmeğin içtiğin suyun hakkını verir. Huzur ve güven içinde yaşadığı değerli topraklardır. Vatanını korumak için bu yolda canını verenler şehitlik makamına yükselir. Şehitler ulusumuz için olduğu gibi Allah katında da önemli yere sahiptir.

Geçmişte günümüze vatanımızın huzurunu ve refahını sağlamak için mücadele ettiler. Bugün yüz binlerce askerimiz nöbet tutarak hayatlarını ortaya koymuş, ülkemizin daha iyi yerlere gelmesi için çabalamaktadır. Bugün evimizde rahatça yaşayabiliyorsak şehitlerimiz sayesindedir. Onlar vatan uğruna canlarını vermeseydi eğer ülkemiz işgal altında olup huzurla uyuyamazdık. Her şehit vatanseverliğini en içtenlikle göstererek canları uğruna savaşmıştır.

Biz Çanakkale’de savaşan, kurtuluş savaşını başlatan, işgaller karşı kuvayi milliyeyi kurarak mücadele eden atalarımızın torunlarıyız. Dil, din, ırk, cinsiyet, mezhep fark etmeden her milletten insanın büyük azimle savaşarak kazandığı vatanımız hepimizindir. Vatan tehlikeye düştüğü zaman korunmalı elimizden gelenleri yapmalıyız.

4 Yorumlar

  1. Bence olmamış. Evet, güzel başlamışsıznız ama devamında konu dağılmış sanki. Bana vatanseverlikten yavaş yavaş vatanımızda üstünüze düşen sorumluluklara doğru gitmiş gibi geldi.
    Ama emeğe sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu