Sorular Cevaplar

Nasıl Zengin Olurum

Zengin olmanın altın kurallarını bildiğiniz sürece bulunduğunuz sektörün liderlerinden olabilirsiniz. ABD’nin en zenginleri arasında yer alan kişilerin hayat hikayeleri anlatıldı. Milyarderler arasında yer almak için onların yaptıkları benimsenmeli ve öyle hareket edilmesi gerekir. Bizim kararlarımız geleceğimizi etkiler, onların hayatını kendimiz için idol olarak belirlememiz bu yoldaki en büyük yardımcımız olur. Düşünceler, hedefler ve hayaller insanların umutlarını yeşertir. Dünyanın en büyük şirketler zincirine sahip olan o insanların yaşamlarındakileri görebilir, gözlemleyerek gittikleri yoldan gidebiliriz. Hayat doğuştan herkese adil olmasa dahi kendimiz bu dengeyi sağlayabiliriz.

Araştırma yaparak hedeflerimizi belirleyebiliriz. Hangi iş sektöründe ilerleme yapacaksak araştırın. Rakiplerinizin durumunu öğrenerek iş bağlantılarını, geleceğe yönelik fikirlerini görün. Siz daha iyisini yapabileceğine inanıyorsanız bu yoldan gidiniz.

Bildiğiniz iş olsun, uzmanlaştığınız alanda hedeflerinize çok rahat şekilde ulaşmanızda mümkün olur. Sizde kendinizi bu yola hazırlarsanız başarı sizinle gelir. Bir kişi en iyi şekilde yazarlık yapabilir, satıcılık alanında oldukça deneyimlidir. Bunlar gibi detaylardan ilerlemelisiniz.

Kendinize sormalısınız, siz neden marka olmayabilirsiniz. Diğerlerinden sizin eksiğiniz ve fazlalıklarınızı masaya yatırarak çözüme ulaştırın. Sorunlar çözüme ulaştığı sürece rahat ederek kendinizi mutlu hissedebilirsiniz.

Başarı tanımınızı belirleyin öyle kararlar alın.

Çalışanlara değer verilmeli, onlarla iyi geçinin.

Para için değil, başarı için çalışın.

Risk almayı benimseyin.

Kendinize karşı dürüst olun, kararlarınız güvenilir olsun.

Reddedilmek sizin için hayal kırıklığı olmasın.

Yalan söylemeyin, hayatınıza yalan sokmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu