Okul

Etkilendiğiniz Bir Olay İle İlgili Duygu ve Düşünceleriniz

Yaşanılan terör olayları insanların hayatını etkiliyor. Her geçen gün tehlike içinde yaşayan insanların korkuları bitmek bilmiyor. İnsanların özgürce yaşama hakları ellerinden alınarak ölümle karşı karşıya bırakılıyorlar. Ölümler insanların yaşamlarını elinden aldıkları unutulmamalıdır, yaşama hakları onların en temel hakları olduğu bilinmelidir.

İnsan hakları evrensel bildirisinde her insana insanca yaşama hakkı tanınmıştır. Bugün terör olayları insanlık suçu sayılmaktadır. Masum ve suçsuz insanlar öldürülmesi sonucunda insanlığa dair yaşamlar sona ermiş olur. Yaşadıklarımız ve yaşanacaklar dışarıdan bakan insanlar için oldukça zordur. Göz görmediğine katlanır ama kulak duyduğuna da üzülür. İnsanlar yaşadıklarından dolayı hayal kırıklığına uğraması kaçınılmaz olmaktadır. İnsan olarak bizim görevlerimizden birisi çevremize karşı duyarlı olmamızdır. Sesimiz ileterek insanlara duyurabilir, onların yardımlarını alarak belirli yolda ilerleyebiliriz.

Bugün terör olayları geride bıraktıkları ile de unutulmaz oluyor. Toplum içinde herkesin yaşamasına olanak sağlandığı gibi kimse dışlanmamaktadır. Yaşanılan olaylar kaderimizi belirlediği gibi kararlarımız doğrultusunda hareket etmemiz gerekmektedir. Yaşamımızdan ders alabileceğimiz bin bir türlü olayların olduğunu mutlaka bilmeliyiz. Bize yol gösterenlerden asla vazgeçmeden adımlarımızı sağlam şekilde atmalıyız. Çevremizdekiler ve geleceğimizdekilere kulak vermeli, onların yardım çağrılarına cevap vermemiz gerekir. Barışçıl toplum için bir olmalı, hep birlikte adımlar atmalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu