Okul

Ne Ekersen Onu Biçersin Atasözü İle İlgili Kompozisyon

Bugün yaptıklarımızın karşılığını bir gün karşımıza çıkar. Bugün yaptığımız iyilik yada kötülük olsun dönüp dolaşıp tekrar bizi bulacaktır. Evrene bir mesaj gönderirsin oda sana cevabını verdiği gibi yaptıklarımız karşımıza öyle çıkacaktır. Karşımızdakine kötülük yapmamız durumunda uzun zamanda geçse aradan sonra bize geri döner. Unutmayacak unutulmayacak kötülükse bir gün bizimde işimiz düştüğünde bunu hatırlayarak aynı şekilde karşılık verir. Tıpkı tarlaya ektiğin tohumlar gibi olup onların büyümesi zaman alıp nasıl bakarsak karşılığını öyle vermesidir.

Sınavında başarılı olan birisi verdiği emeklerin karşılığını sınavdan sonra alacaktır. Hayatımızda her şey verdiğimiz kadar karşılığı olarak bize geri döner. Çalışmamızın karşılığı ise para olur, verdiğimiz emekler bize geri dönerek ihtiyaçlarımızı gidermemizi sağlar. Çalışıp başarılı olan öğrenciler için öğretmenlerin takdirini kazanmak zor olmasa gerek. Hepimiz çalışarak belirli noktalara gelebileceğimizin işareti olmuştur.

Atalarımız “Ne ekersen onu biçersin” sözünü kullanarak bize yol göstermiştir. Arkadaşımıza, tanımadıklarımıza yapacağımız iyilik bize daha sonra iyilik olarak döneceğini gösterir. Hayatımızda her şeyin karşılığı olduğu gibi geri dönüşü de öyle olacaktır.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu