Okul

Neden Matematik Öğreniyoruz

Matematik hakkında ne kadar bilgi sahibi birisiniz. Okullarda neden matematik öğretilir? Matematik öğretmenin amacı nedir? Matematik hayatımızda olmasaydı ne değişirdi? Gibi soruların cevaplarını sizlere vereceğiz.

Günlük hayatımızın her alanında matematik yani sayılarla içli dışlı olduğumuz bir gerçek. Çünkü kullanmaya ve hesap yapmaya ihtiyacımız var. Maaşımızı alırız sonra borçlarımızı öderiz, alışverişe çıkarız kasaya gidip para öderiz, ekmek alırız, faturaları öderiz daha bir çok şey yaparız hepsinde sayıları kullanmaktayız. Sadece para konusunda değil meslek gruplarında dahi matematik aktif olarak kullanılmaktadır. Matematik gelişmesi daha fazla bilgiye ulaşmamızı sağlar. Sayılarla yapacağımız bütün işlemlerde matematiğe değer veririz ve öğreniriz.

İşletme, muhasebe, mühendislik, inşaat, geometri, bilim araştırmaları, kimya, fizik alanında yoğunlukla kullanılıp araştırma çizim gibi işler yapılmaktadır.

Aklın yattığı her noktada evrenselliğin gerçeğini gösteren gücüdür. Matematik ülkeler için önem taşımaktadır.

Matematik, geometri ve fizik bilimi birbirleri ile ilişkilidir. Öğrendiğimiz sürece diğerleri hakkında bilgi sahibi oluruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu