Okul

Niçin İbadet Ederiz Kompozisyon

İbadetimiz temelinde Allah’ın bize verdiği nimetlere şükretmek, yaşamımıza sağlığımıza karşı ibadetle karşılık vermektir. Allah’a kulluk vazifesinde bulunarak görevimizi yerine getiririz. Ahiret hayatını güzelleştirmek için çaba göstererek rabbimizin bizden istediklerini yerine getirmeliyiz. Vazife olarak sorumlulukları üzerimize almalı, ahiret hayatımız için çalışmalı çabalamalı kazanmalıyız.

İbadet Müslümanların en önemli vazifelerindendir. İbadet etmek sağlık problemlerini önleyecek faydalara sahiptir. Temizlik, giyim, bakım, yaşam açısından kişiyi korumaktadır. Namaz kılmak, oruç tutmak, gusül abdesti almak vücut sağlığı için önemlidir. Kulluk vazifelerimizi yerine getirerek ahiret hayatımıza cennetin kapılarını arayabiliriz. İbadet etmek berekettir, hayırdır, güzelliktir bize istediklerimizi getirir. Oruç tutmak bilimsel anlamda da bizim için önemli olmaktadır. Yapılan her ibadette sağlığımızı güçlendirdiğinden dolayı daha uzun ömürlü yaşarız. Yaratıcımız olan Allah’a karşı yapılan en ufak ibadetler dahi ruhen mutluluğumuza neden olur. Dünya hayatı çok kısa gün gelip bitecek ahiret hayatının ebedi olması kulluk vazifemizi en doğru şekilde yerine getirmemizi gerektirir.

İbadet sadece ibadet etmek, oruç tutmak değil sokakta yerdeki bir taşın dahi alınarak iyilik yapılmasıdır. Yardıma ihtiyacı olan bir insana uzanacak yardım eli cennetin kapılarını aralayarak manevi olarak huzura kavuşmamızı sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu