Okul

Öğretmen İle İlgili Kompozisyon

En kutsal mesleği icra ederler. Öğretmen bir neslin yetişmesindeki en büyük pay sahibidir. Geleceğin ülkesinde söz sahibi olacak kişiler öğretmenlerin engin tecrübelerinden faydalanır. Toplumun eğitilmesinde öğretmenlerin imzası vardır.

Geleceğin büyükleri öğretmenlerin eserleridir. Ülkemizin bugünkü hale gelmesindeki en büyük pay öğretmenleridir. Ne yaparsak yapalım öğretmenlerin hakkını ödemeyeceğimizi hepimiz biliyoruz. Öğretmenlerimizin bir geleceğin mimarlarıdır. Eğitim ve öğretim hayatlarında aldıkları sorumluluklar ülkenin geleceğidir. Öğretmenlerimiz bireysel sorunların üstesinden gelecek ulusun gelişmesini sağlarlar. Bugün bilgiden yoksun kalan kişiler okuma yazma bilmezler. Öğretmenlerimiz toplumda önemli yere sahip kişilerdir. Sevgi ve saygı göstererek değerlerini göstermeliyiz. Sevgiden ve değerden yoksun kalmamaları gerekmektedir. Karanlıkların aydınlığa giden yolda öğretmenlerin büyük emekleri vardır. Öğrencinin başarısı öğretmenlerin başarısıdır. Bugünün devlet adamları dahi aldıkları eğitim sayesinde hayallerinin gerçekleştirmişlerdir.

Sevgi ve saygı öğretmenlere verilebilecek en büyük hediyedir. Geleceğin öğrencilerine yol gösteren öğretmenler sevginin en büyüğünü hak ederler. Kendi alanında başarılı öğretmenler başarılı bir gelecek kurarlar. Hedefimize ulaşamadığımız yerde öğretmenler bizi yükseltir.

Bir öğretmen bilge insandır. Bilgisini gelecek nesillere aktararak ülkemizin gelişmesini kalkınmasını sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu