Okul

Öğretmenler Günü İle İlgili Kompozisyon

Öğretmenler günü her yıl öğretmenlerimizi sevgi ve saygıyla hatırlayarak onların önemini anlamak için kabul edilmiştir. Her yıl 24 Kasım tarihinde öğretmenlere ayrılmış gündür. Çok sevdiğimiz öğretmenlerimiz bizi bilgileri ile aydınlatarak öğrenmemizi sağlıyorlar. Yaydıkları ışıktan faydalanarak karanlıktan kurtulabiliriz.

Öğretmenlik mesleği en kutsal mesleklerdendir. Ülkenin eğitilmesi, gelişmesi, yükselmesi için gelecek nesilleri eğitirler. Dünyanın bilimsel anlamda gelişmesi öğretmenlerin öğrencilerine verdikleri iyi bir eğitimdir. Öğretmenler bilgisiz boş zihinleri doldurarak onları geleceğin öğretmenleri, doktorları, bilim insanları, astronotları ve idari yöneticiler olmaya hazırlar. Her ne durumda olursak olalım öğretmenlik mesleği kadar kutsal başka bir meslek yoktur. Aydınlık bir geleceğimiz olması için öğretmenlerimize sahip çıkarak korumalıyız. Mesleğin gelişmesi için gelecek nesillere tanımalı ve sevdirmeliyiz.

Ülkemizde öğretmenler bir çok sorunla karşılaşmaktadır. Yaptıkları fedakarlıklara rağmen zor zaman geçirmektedir. Gelecek nesle bilgilerini aktarabilmeleri için refah ve huzurda olması gerekir. Öğretmenlerin maddi ve sosyal anlamda iyileştirmeye ihtiyaçları vardır. Bunun sağlanması öğrencilere, devlet insanlarına, büyükleri olarak bize düşmektedir. Ülkemiz evimiz gibidir, öğretmenlerde annemiz babamızdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu