Okul

Öğretmenlere Karşı Nasıl Davranmalıyız

Daha önceki yazılarımızda eğitim ailede başlar demiştik. Ailede başlayan bu eğitim süreci daha sonra okullarda devam eder. Okullarda diyorum çünki eğitim yıllara yayılır ve uzun yıllar süren bir eğitim süreci yaşarız. Bu eğitim süreci içerisinde bizlerle ilgilenen, bizlere yön veren, bilgilendiren her alanda bizlerin iyi birer birey olarak yetişebilmemiz için çaba gösteren öğretmenlerimizden öğreneceğimiz bilgiler bilgi dağarcığımızı genişletir bizi yarınlara hazırlar.

Ailemize, ülkemize, insanlığa faydalı birer birey olarak yetişmemizi sağlayan öğretmenlerimize sevgi, saygı ve ilgimizi göstererek onları belleğimizin en güzel köşesinde tutmalıyız. Hangimiz ilkokul öğretmenimizi unutmuşuzdur? Buna hepinizin “unutmadık” dediğinizi duyar gibiyim. Öğretmenler bizim eğitimimiz dışında bir çok sorunumuzla ilgilenerek çözüme ulaştırmaktadır. Öğretmenlerimizin hakkı hiç bir şekilde ödenmeyeceğini bilmeliyiz. Bize her konuda yol göstererek yardımcımız olmuşlardır.

Ülkemizde 24 Kasım Öğretmenler günü ilan edilmiştir. Her yıl kutladığımız Öğretmenler gününün aslında bir günle kalmaması en büyük temennimiz olmalıdır. Öğretmenlerimiz için yapacaklarımız onların yaptıklarının karşısında bir hiç gibi görünebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu