Sağlık

Oksidan İle Saç Nasıl Açılır

Oksidan krem, saç boyaları ile kullanılan ve saçın renginin açılmasını sağlayan stabil hidrojen peroksit içeren malzemedir. Oksidan kremlerle güzellik için istenilen saç tonu elde edilir. Saç boyası ile kullanımı daha sağlıklı bulunmaktadır. Oksidan kullanımın da istenilen rengi elde etmek için uygun dereceli olanları kullanmak gerekir. Saç boyası kullanmadan sadece oksidan kremlerle saç rengini açmak mümkündür. Ancak saç rengini açmak için hangi derecede oksidan kullanılmasının bilinmesi gerekir. Oksidan kremler dereceleri şu şekildedir:

10 Volüm %3’lük
20 Volüm. %6’lık
30 Volüm %9’luk,
40 Volüm olmak üzere dört adettir. Dereceler artıkça saç açma oranı da artmaktadır. Saç rengi ne kadar açılmak isteniyorsa ona göre oksidan kullanılır. Oksidan krem kuaför malzemesi satan yerlerden alınabilir.

Oksidan saça nasıl uygulanır

Öncelikle eldiven ve havlu gibi malzemeler hazır bulundurulur. Eldivenler giyilir. Havluda saçların altına enseye yerleştirilir. Bu kıyafetlerinizin kirlenmesini önlemek içindir.

Saçın temiz olması gerekli değildir. Aksine kirli olması saça uygulamayı kolaylaştırır.

Saçlar taranıp tutamlara ayrılır.

Saç rengini açmaya karar verilen derece oksidan krem bir karıştırma kabına boşaltılır ve karıştırılır.

Saçın üst kısımlarından başlayarak saça uygulanır. Saçın diplerine çok fazla sürmemeye dikkat edilir. Uç kısımlar kolay açılacağı için üstten başlayarak alt kısımlara da ona öre uygulanır.

Bütün saça oksidan krem uygulanır. Ve bir süre masaj yaparak oksidan kremin saça tamamen yayılması sağlanır.

En fazla 30 dakika bekleyin. Bekleme süresi saçın yoğunluğuna göre değişmektedir. Daha ince telli ve açık renk saçta bekleme süresi 10-15 dakikadır. Kalın telli ve koyu renk saçlarda 20-30 dakikadır. Bu sürenin sonunda şampuan ve saç kremi kullanarak saçlarınızı yıkayın ve kurulayın.

Saçlarınız saç kurutma makinesi ile kuruttuktan sonra saçın rengi açılmış olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu