Eğitim

Okula Kayıt Parası ve Bağış Yapmak Zorunlu mu? Şikayet Birimleri

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan birimlerden velilere çağrı geldi. Okullara kayıt ve bağış parasında bulunmak zorunda olmadıkları belirtildi. Eğitim kurumlarında ısrarla kayıt parası istenmesini ve bunların alınmaması gerektiği duyurulmuştu. Açıklamanın ardından halen devam etmesi sonucunda kayıt parası adı altında velilerden bağış istendiği ortaya çıktı.

Kırşehir ilinde yaşayan veli anaokuluna çocuğunu kayıt ettirmek istedi. Okul yönetimi tarafından veliden 180 lira kayıt parası istenmiştir. Bakanlığın kayıt parası alınmayacak açıklamasını hatırlatan veli tarafından 180 lira verilen hesaba yatırılarak okula kayıt ettirdiği ortaya çıktı.

Okullarda kayıtların başlaması ile velilerden zorunlu olarak kayıt parası alınmayacağı belirtildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından harekete geçilerek konu ile ilgili özel tim oluşturulmuştur. Ömer Dinçer açıklamasında okullarda denetimlerin yapıldığı, ihbar anında değerlendirilerek okullar hakkında araştırma yapılacağı belirtildi. Milli Eğitim Bakanlığının çağrı merkezi için vatandaşların 147 numaralı telefona şikayetlerini bildirebileceklerini belirtmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu