Eğitim

Okullarda Son Hafta Yoklama Alınır mı?

Eğitim öğretimi yıl boyunca 1. ve 2. dönem olarak ayrılmaktadır. 1. dönem karneler 23 Ocak 2015 Cuma günü verilirken öğrencilerin ve velilerin meraklarını giderelim. Bilindiği üzere karnelerin daha önceden hazırlanması için belgelerin sunulması gerekir. Okulun son haftasında yoklama alınıp devamsızlığa işleyecek mi bunu araştırdık. Okul müdürü ile görüşmemiz sonucunda aldığımız küçük bilgilerle size sunacağız.

Karne dağıtılacak hafta yoğun geçecektir. Öğretmenler notları sisteme giriş yapacak, okul müdüriyeti tarafından karneler basılacaktır. Uzun bir süreç olacağından dolayı öğretmenler için e-okul not girişleri kapatılacaktır. Dolayısıyla girişler kapalı olması karne notlarının girilmesini önleyecektir. Devamsızlık yapmanız durumunda bunlar sisteme işlenemez. Küçük okullar için bu süre daha az sürebilir. Öğrencilerin notları giriş yapılırken 2 gün içinde sorun halledilebilir.

Öğrencilerin son 3 güne kalaya kadar gitmeleri gerekir. Çünkü öğrencilerin not girişinde bunlar tekrarlanabilir olacaktır. Devamsızlığınızı riskiniz yoksa son hafta okula gitmenize gerek kalmaz herhangi bir faaliyet devamlı olmayacaktır. İlkokul ve ortaöğretim öğrencilerinin devamsızlık yapmasına rağmen okulları geçtiğini bilmekteyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu