Okul

Okulun Önemi ve İlköğretim Haftası

Yarınımız, geleceğimiz dediğimiz çocuklarımızın eğitimleri ilk olarak ailede başlar. Ailede başlayan bu eğitim süreci daha sonra okullarda devam eder. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızın ilerde aile, ülke ve dünyamız hatta evrenimiz için yapacağı çalışmalarının temeli bu süreçte atılır ve geliştirilir.

Bir ülkenin başarılı olması o ülkenin eğitim alanındaki başarısıyla doğru orantılıdır. Teknolojinin hızla ilerlediği bu günlerde bilim alanında yapılan çalışmalara yeni bireylerin katılması nüfusu her geçen gün artan dünyamızda çağı yakalamak için kaçınılmaz olmaktadır.

El sanatları bir toplumun kültürünü yansıtır ve geleceğe taşır. O nedenle de okullarda verilen el becerileri eğitimleri büyük önem taşımaktadır.

Bedensel özürlü çocuklarımız özel okullarda aldıkları eğitimlerle el becerilerini geliştirmekte, spor alanlarında kendilerini kabul ettirmekte, çeşitli meslek dallarında faaliyet göstermektedirler. Topluma kazandırılmış her birey o toplumun ne derece ileri bir seviyede olduğunu gösterir.

Okullar bilgi veren yerler olmaları dışında çeşitli faaliyetlere de yer vererek o çevrenin gelişmesine, kalkınmasına ve birer kültür merkezi olmasına büyük etkendir.

Okul bizlere arkadaşlığı, bilgi paylaşımını, topluluk olarak bir arada yaşamayı da öğretir.

Okul hayatımız, hayatımız boyunca hasret ve özlemle anacağımız bilim, irfan yuvalarıdır.

Ben okul hayatımı gözden geçirdiğim her anımda gözlerimin dolduğunu görüyor, acısıyla, tatlısıyla geçen o dönemleri özlüyor, bir ömür boyu unutmayıp yad edeceğimi de iyi biliyorum. Okul arkadaşlıklarını iler ki yıllara taşıyan ve görüşmelerini ilk günün heyecanı ile sürdüren arkadaşlarımı görüyor mutlulukla izliyorum.

Bir yıl boyunca süren ve her yıl yenilenen eğitim süreci yazın gelmesi ile kısa bir süre dinlenme tatili vererek yeni eğitim öğretim yılına daha dinç başlanmasını sağlamaktadır.

Coşku ve sevinçle başlayan Yeni eğitim ve öğretim yılının herkese hayırlı olmasını dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu