Okul

Ölenle Ölünmez Atasözünün Anlamı

Hayatımız her zaman devam ediyor. Başımıza her ne gelirse gelsin öyle devam edilecektir. Ölen insanın hayatı sona ersede son olduğu kabul edilmelidir. Dünya hayatı olduğu gibi ahiret hayatının olmadığı unutulmamalı. Yakınımızı kaybetmemiz doğrultusunda içimize hüzün dolar. Hayattan adeta soğuduğumuz gibi kendimizi iyi hissetmek için elimizden geleni yaparız. Sakin olmalı ve dövmeyi bırakarak ölenin geri gelmeyeceğini kabullenmemiz gerekir.

Ölen insanın ardından yas tutulur ama hayat devam ediyor. Oda bizim hayatımıza güzelce devam etmemizi isterdi. Umudumuzu ve yaşamımızı asla kaybetmeden hedeflerimize doğru hareket etmemiz gerekir. Bir sorumluluğumuz ve geleceğimiz olduğundan dolayı bunları yerine getirmezsek bizde zor durumda kalırız. Hasta olsaydık eğer güvenimiz ve inancımız kaybetmemiz durumunda hastalığımız bir o kadar ilerleyerek belki bizde hastalanarak ölebiliriz. Kendimizi korumalı, yememize içmemize dikkat ederek sağlığımızı asla kaybetmememiz gerekmektedir. Ölenin arkasından ölünmeyeceğini bilmeliyiz. Başımıza geleceklerini de bilerek dikkatli olmamız gerekmektedir. Hayata tutunarak yaşamamıza devam etmemiz gerekmektedir.

Ölüm karşısında insanlar daima kararsızdır. Ölümü doğallık ile karşılayarak kendimize bir o kadar dikkat etmeliyiz. Hayat halen devam ediyor aklımızdan asla çıkarmamalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu