Dini Bilgiler

Ölüler Mezara Gelenleri Görür mü?

Sevdiklerimizin vefatı ardından onları mezarlarını ziyaret ederek dualar okur, onların adına hayırlar işler. Kabir ziyaretlerine gitmek önemlidir ama haklarında merak edilenlerden biri ziyaretlerde ölülerin gelen ziyaretçileri görüp görmedikleridir.

Mezarlığa ziyarete gidildiği vakit ölüler ziyarete gelen kişileri görürler. Herhangi bir kul kardeşinin ziyaretine giderek yanına oturursa eğer o kalkıncaya kadar ölü kişi yanında ona arkadaşlık eder. Ziyaretçi gidene kadar yanında olur arkadaşlık eder. Ölen kişiler ziyaret edildiklerinde selam verenlerin selamlarını alırlar.

Ölülerin kefenlerinin güzel yapılması emredilmiştir. Çünkü onlar kabirlerinde birbirlerini ziyaret ederler.

Mezarlık ziyaretinde kendilerine verilecek iyi haberlere sevinir, kötü haberlere üzülürler. Kabir ziyaretlerinde anlatacaklarınızı duyar onlara ses verir sizi dinlerler. Ölülere hayatta olanların amelleri bildirilir kendisi için yaptığı hayırlara sevinir o hayrı yapan kişiye iyi amelleri artması için dua ederler. Kötü şeylerle karşılaşırlarsa onu yapanlara destek olur yol gösterirler.

Kabir hayatını her canlının yaşayacak olması ziyaretine geleceklerinin seslerini duyacaklarıdır. Her insan olaylara şahit olarak her şeyi göreceklerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu