Okul

Organ Bağışının Önemi Nedir

Organ bağışı insanlar ve insanlık için önemli bir adımdır. Organ bağışımı ile bir çok ihtiyaç sahibine hayat verebiliriz. Kendi hayatımız ile başkalarının hayatını kurtararak onlara can verebileceğimizi unutmamalıyız. İnsani ihtiyaç olarak çeşitli sebeplerden dolayı gerek duyabiliriz. Organ bağışı ile yaşamak için size yardım edecek kişileri asla unutmayınız.

Yapacağınız organ bağışı hayatınızdan sonra başka insanların hayata tutunmasını sağlayacaktır ve menfaat çıkar beklemeden yapılan bağışlar insanlık örneğidir. Kendimizden başkasını düşündüğümüzü göstergesi olur.

Bugün bize yardım edenler olacaktır, bizde yarın bir başkasına yardım etmeliyiz. Saadet zinciri olarak devam edebilecek bir değişiklik olmuştur. Organ bağışı ülkemizde şuan yeteri kadar yapılmamaktadır. İnsanların bilinçsiz olmaları ve dinen günah oldukları düşüncesinden kaynaklanmaktadır. Organ bağışı hayat kurtardığı gibi güzel davranışlardan biri olarak görülebilir. Bu sayede organ bağışı yapılarak insan hayatına önemli katkılarda bulunabiliriz. Sosyal sorumluluk projelerinden birisi yapılacak olan bağışlar olmaktadır. İnsan hayatını ilgilendiren bu durumlarda elimizden gelenin fazlasını yapmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu