Okul

Organ Nakli Haftası ile İlgili Kompozisyon

Organ nakli hayat kurtarır. Kime ne zaman lazım olacağını kimse bilemediğinden insanlara ikinci yaşam imkanı sunulur. Beyin ölümü gerçekleşen ve ölümün eşiğinde olan insanların fedakarlığı can vermektedir. Organ bağışı kan bağışı gibi hayat sağlar.

On sekiz yaşına gelen herkesin kendi özgür iradesi doğrultusunda organ nakli gerçekleştirebilir. Tüm organlarını bağışlayarak yaşamak için organ nakli bekleyen insanlara yaşam şansı tanıyabilir. Organlarımızı bağışlayarak insanlara şans tanır, bir gün sizin ve yakınınızın ihtiyacı olduğu zaman karşılanabilir. Devlet kurum ve kuruluşlarında bu türden organ naklinin yapılması mümkündür. Hayattayken dahi organ naklinde bulunarak insanlara yaşama imkanı sunabilirsiniz. Bir çok hayat kurtarma ve yaşama şansı sizin elinizde olduğunu unutmamalısınız.

Organ bağışına yönelik çeşitli kampanyalar düzenlenerek insanlar bilinçlendirilir. Yapacakları bağışın ne kadar önemli olduğu ifade edilerek insanlara bu konuda detaylı bilgiler verilir. Organ nakli gerçekleştiren kurumlar öncelikli olarak yasal olup olmadığına bakarak bunu yerine getirmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu