Okul

Ormanların Yok Olma Nedenleri

Ormanlar dünyanın ciğerleri olup nefes alıp vermelerini sağlıyorlar. Bizimde oksijen kaynağımız olduklarından dolayı daima ihtiyaç duyarız. Oksijenlerin tükenmesi dünya üzerindeki canlıların soylarının tükenmesine nedendir. Binlerce türde değişik ağaçlar olup bazılarının soyları zaman içersinde tükenmiştir. Keşfedilmemiş ormanlarda görülmeye değer muhteşem ağaçlarda olur.

Ormanların yok olmasında etkileyen durumların başında yangınlar gelmektedir. Kağıt ve mobilya üretiminden dolayı ağaçlar kesilerek ormanlar her geçen gün azalıyor. Isınmak için odun yerine doğalgaz kullanılması gereklidir. Yeni fidanlar dikilerek ormanların korunması sağlanmalı. Ormanların kesilip yerlerine inşaat sektöründen binalar yapılar yapılması gerekmektedir. Bilinçsiz ağaç kesimlerinden, tarım alanı açmak için yapılan girişimler, doğal afetlerin meydana getirdiği orman katliamları. İklim şartlarının değişmesi sonucunda ağaçların yok olmaları. Toprak kayması erozyonun meydana gelmesinden dolayı ormanlar her geçen gün azalıyorlar.

35 Yorumlar

  1. Fen bilimlerinden projem vardı onun için araştırma yapıp bu yazıyı gördüğümde direkt yazmaya başladım.Bu yazıyı kim yazdıysa eline sağlık ok güzel olmuş öneririm(TEŞEKKÜRLER)

  2. Size nasıl teşekkür etsem azdır. Çok güzel bir konu yazmışsınız, yazanın ellerinden öperim.

  3. cooooooooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkggggggggggggggüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüzzzzzzzzzzzzeeeeeeeeeeeeeeellllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

  4. ÇOK GÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEELLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

  5. Ormanların kesilip yerlerine inşaat sektöründen binalar, yapılar yapılmaması gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu