Okul

Ortak Mirasın Tanınması ve Turizm Arasında Nasıl Bir İlişki Vardır

İnsanlar tarihi ve kültürel mirasları tarihleri boyunca korumuş ve sahip çıkmışlardır. Tarihi ve kültürel miraslara sahip çıkarak gelecek nesillere taşımak istemişlerdir. Kendi tarihini tanıyan milletler geleceğe daha sağlam adımlar atmaktadır. Tarihi ve kültürel miraslar milletimizin geleceğe taşınmasında önem taşımıştır.

Turistik değerlere sahip olan yerler daima ilgi çekmiş insanlar tarafından ziyaret edilmiştir. Biz kendi tarihimizi bilmemiz sonucunda insanlara tanıtma ve sevdirmemiz mümkündür. Yaşadığımız yerdeki tarihi yerleri bilmeli ve bilgi edinmeliyiz. Gelecek turistlere anlatabilir onlara yol göstererek tanıtabiliriz. Yabancı misafirlerimiz olduğunda onlara gezdireceğimiz yerlerin olduğunu düşünerek hareket edebiliriz. İyi yapılacak tanıtımın insanların çevreleri ile paylaşarak daha çok kişinin ziyaretini sağlayacağıdır. Bir millet olarak kendi tarihimizi bilerek kültürel, turizm ve ekonomik alanlarda gelişme sağlayabilmemiz mümkün olabilmektedir. Ortak mirasımız hepimize ait olarak öğrenmek isteyenlere öğretmeli onlara yol göstermemiz gereklidir.

Ekonomi olarak ihtiyaçlarımızın ve giderlerin karşılanmasında turizm önemlidir. İhtiyaçların belirlenerek karşılanmış olması masraflardan kurtularak rahat etmemizi sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu