Okul

Paça Islanmadan Balık Tutulmaz Kompozisyon

Her işin bir zahmeti ve zorluğu vardır. Başarı için mücadele edip riske girmemiz gerekir, risk olmadan başarı olmayacağı gibi kendimizi göstermeliyiz. Başarı için netice almak kolay olmamaktadır. Zorluklara göğüs gererek mücadeleci tavırlarımızdan asla vazgeçmemeliyiz. Bazı şeyleri elde edebilmek için çaba göstermemiz gerektiğini unutmamalıyız. Bir şeye ulaşmak istiyorsak onun için çabalamalı ve çabamızı göstermeliyiz.

Balık tutmanın başarı olduğunu düşünecek olursak bunun için paçalarımızın ıslanacağını bilmeliyiz. Balıkçı dahi bu iş için emek verilmesi gerektiğini bilerek öyle hareket eder. Elimizi taşın altına koyduğumuzda bunu hissederiz. Her zorluğa karşı göğüs gererken zorunlu olarak bunların içine gireriz. Zorluklar için herkes sorunların üzerine giderek aşabileceğini bilmelidir. Biz başarı istersek onun peşinden gitmeye, riske girmeye ve olacaklara karşı hazırlıklı olmamız gerektiğini bilmeliyiz. Hazırlıklı olduğumuz sürece sorunları rahatlıkla aşarak refaha ulaşabiliriz. Hayatta hiç bir şeyin kolay olmadığını bilmeliyiz.

Hedeflerimiz yükseklerdeyse bu yolda gerekse bataklığa girdiğimiz dahi olacaktır. Başarı yolu engebeli olduğunu unutmamalı. Başarıya giden yolda aşılacak engelleri sorunların üzerine giderek aşabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu